Se face cautarea...
9 septembrie 2013
luni, septembrie 09, 2013

Corona Wolves - Ujpesti 4-2 / "Lupii" au rezolvat intr-o repriza primul meci acasa din Liga MOL

Reintilnirea hocheistilor brasoveni cu fanii Coronei a fost pusa sub semnul victoriei, cu toate ca lupii galben albastrii s-au dezlantuit doar in a doua repriza, cind au marcat toate propriile goluri din meci. In final, s-a terminat 4-2 pentru Corona Wolves, cu oarecare emotii. Ambele echipe au contabilizat si alte ocazii de gol, pe care nu le-au fructificat insa.

Antrenorul Coronei, Greg Lindqvist, nu a fost multumit de jocul elevilor sai, considerind ca, desi au avut posesia pucului mare parte din meci, acestia si-au complicat pasele si n-au reusit sa marcheze suficient. Suedezul asteapta mult mai multa concentrare din partea hocheistilor sai in meciul din aceasta seara cu Dab Docler, o echipa pe care o apreciaza a fi mult mai puternica decit Ujpest.

Antrenorul lui Ujpest considera ca seria golurilor marcate de brasoveni a afectat jocul echipei sale, dar e bucuros ca hocheistii sai au inscris doua goluri Coronei.

Meciul cu Dab Docler din aceasta seara se desfasoara pe Patinoarul Olimpic de la ora 19.30.