Se face cautarea...
17 august 2013
sâmbătă, august 17, 2013

Brasov Hockey ROCKs 2013 / Sapa Fehervar - Nove Zamky 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Rezumat cu fazele mai spectaculoase din primul meci al turneului Cupa Brasov Hockey ROCKs 2013. Nu sint surprinse in montaj toate golurile.

Sapa a condus cu 2-0 prin 2 reusite, in primele 10 minute, dupa care, echipa slovaca a redus din handicap si a fixat scorul dupa primele 20 de minute, 2-1. A fost cea mai spectaculoasa repriza a acestei partide, in partea a doua a jocului fiind inscrise 2 goluri, fiecare echipa punctand cate o singura data. Scor: 3-2 dupa cele 2 reprize.

Ultimele 20 de minute au aratat ca echipele au o buna conditie fizica, astfel incat, spectatorii au vazut ca turatia „motoarelor" nu a fost diminuata fata de primele 2 reprize. Sapa si-a dovedit inca o data clasa, punctand la putin timp dupa debutul reprizei a treia (4-2) dar Nove nu a renuntat si a punctat cand mai erau mai putin de 10 minute de joc, 4-3.

La putin timp insa, Sapa a mai inscris inca un gol, ultimul al meciului, adjudecandu-si o victorie meritata, 5-3 scor final.