Se face cautarea...
18 august 2013
duminică, august 18, 2013

Brasov Hockey ROCKs 2013 / Corona Wolves - Rosenborg IHK 4:9 (0:4, 3:2, 1:3)

Primul meci al lupilor in turneul Hockey ROCKs s-a desfasurat intr-o atmosfera plina de energie, sustinuta si de cei peste 1000 de suporteri prezenti la Patinoarul Olimpic.

Scorul a fost deschis chiar din primele minute de joc, mai exact in minutul 1' si 55", de catre Christer Greaker, jucatorul cu numarul 44 al echipei Rosenborg. Scorul s-a modificat ulterior in a doua jumatate a primei reprize, cand in minutele 15'36' si 17'33', Rosenborg reuseste sa marcheze inca doua goluri. Inainte de finalul reprizei, este validat si al patrulea gol al formatiei norvegiene, repriza intai incheindu-se cu scorul de 4-0 in defavoarea brasovenilor.

Repriza secunda debuteaza in forta pentru Corona, care deschide scorul in primul minut de joc, prin golul inscris de Zsolt Mastelariu si asistat de Virag Csanad. Abia trec cateva minute de bucurie pentru brasoveni cand, in minutul 3'49' al reprizei a doua, Rosenborg inscrie din nou prin Markus Dahl, urmat la scurt timp de Joakim Hofstad, care ridica scorul la 6-1 in favoarea norvegienilor.

Minutul 34'53' aduce pedeapsa de meci pentru Christer Greaker, jucatorul norvegian parasind meciul in urma duritatilor aplicate lui Hietamaki. Ocazie buna pentru brasoveni de a inscrie 2 goluri, in minutul 36'11" prin Joshua Bonar asistat de Ianos Imre si in minutul 37'47" prin Zsolt Molnar, noua achizitie a sezonului 2013-2014, asistat de Virag Csanad si Zsolt Mastelariu.Scorul reprizei a doua, 6-3 in favoarea echipei norvegiene.

Repriza a treia debuteaza tot in primele minute prin golurile inscrise de Rosenborg in minutele 41'06", 51'17" si 52'23". Scorul final al partidei este stabilit de Corona „Wolves", in minutul 56'43" prin golul lui Petres Tivadar asistat de Joshua Bonar.

Scor final Corona „Wolves" Brasov -- Rosenborg 4:9

In montaj se pot vedea doar o parte dintre goluri.