Se face cautarea...
15 martie 2014
sâmbătă, martie 15, 2014

Finala Ligii MOL, meciul 4: Corona Brasov - HC Nové Zámky 5:6 (1:3, 2:1, 2:2) - 1:3

S-ar putea spune ca istoria meciului a fost stabilita in prima jumatate a primei reprize, cind scorul a devenit rapid 0-3. Nove Zamky a marcat in poarta Coronei in secunda 14, minutul 1:46 si minutul 10:06. Lupii au fost aproape sa egaleze situatia, in citeva randuei. In minutul 36:54, lupii au facut 3-4, apoi in minutul 51:16 au ajuns la 4-5 iar in minutul 59:44 au inscris pentru 5-6, dupa care nu a mai fost timp pentru nimic si meciul s-a incheiat cu avantajul slovacilor.

Nove Zamky conduce cu 3-1 la scorul general si poate incheia finala in meciul urmator, la ea acasa. Hocheistii brasoveni au luptat, s-au zbatut sa cistige meciul de aseara, insa au avut citeva minute de lipsa de concentrare, si poate si de noroc, ceea ce i-a facut sa nu mai poata recupera handicapul cu care au inceput partida. Teoretic, lupii inca mai au sanse sa cistige finala si au dovedit ca pot fi capabili de surprize. Luni, 17 martie, vom vedea ce se va intimpla!